Víra předchází zázraku - Credendo Vides

 

A já věřím, a zcela nepochybuji o tom, že každý z nás potřebuje slova povzbuzení, že často zapomínáme jak moc bychom měli být vděčni za vše co právě máme, za vše kým právě jsme a za to, že můžeme žít. A já se s Vámi chci podělit o to, co mnozí dnes již opomínají, o naši duši, srdce, lásku a pocity, které nás každý den provází.

Existují 3 důvody proč chceme žít:

  1. žijeme kvůli tělu
  2. žijeme kvůli mysli
  3. žijeme kvůli duši

Ani jeden z těchto aspektů nemůže fungovat bez druhého, vzájemně se doplňují a jen v případě, že se všem aspektům věnujeme se stejně velkou láskou a péčí, jen tak naplníme svůj vlastní život zcela a po okraj. A tak spolu naplníme postupně všechny tři tak, abychom byli skutečně šťastni.

 

Proč Důmky a význam těchto stránek

 

Důmky je slovo, které vychází ze slova dumat, tedy přemýšlet, přemítat. Myšlenka je to, co utváří náš svět, nás samé, dává podobu všemu kolem nás, v našem životě a ovlivňuje naše pocity, a naopak ještě více je našimi pocity zpětně či prvotně ovlivňována. To o čem i třeba v duchu či podvědomě přemýšlíme ovlivňuje naši budoucnost.

Tyto stránky jsem založila jako prvotní nápad podělit se o můj zápisník z dětství, tento je více zábavou, než zamyšlením, ale obojí má v zápisníčku svou váhu a své místo, a tak si každý najde to své. Je především pro pobavení mladých lidí, ale čím více stárnu, tím více se cítím mladá v duši, a vše co je v zápisníku více pobaví, posílí, přiblíží k mému dětství a mládí.

Druhým důvodem proč jsem založila tyto stránky je shromáždění a podělení se o myšlenky, moudra, vše co citovali a citují lidé kolem nás, ať už slavní, nebo obyčejní, vždy může kdokoliv vyslovit vlastní slova, která jsou moudrá, obsahují vlastní zkušenosti, pocity, zážitky, a každý z nás je jiný, jako jsou jiné naše pocity a myšlenky. A naopak mnozí z nás máme tolik společného. A já bych si přála, abychom se na těchto stránkách sešli každý den, a mohli sdílet naše pocity, myšlenky, nálady, radosti. Důmky jsou vlastně takovým projektem, kterým bych chtěla pomoci každému se posunout dál k dobru, ke svým snům a přáním, protože právě ty začínají v našich myšlenkách a pocitech. A když budeme schopni naše myšlenky a pocity ovlivnit pozitivně, je jen otázkou času, kdy v dobrém ovlivní naše životy. A tak každý den přinesu Vám všem něco, co pohladí Vaší duši, protože právě dnes to budete třeba VY, kdo si přečte na těchto stránkách slova, která mu pomohou vést lepší a kvalitnější život. Jak můj dobrý kamarád mi jednou řekl - "UDĚLEJ SI DEN JINAK"Pojďme tedy, a udělejme si den jinak. Lépe, nebo netradičně, třeba právě to nás posune dál.

Každý den zde najdete myšlenku dne a afirmaci na daný den. Afirmace je pozitivní sdělení, tvrzení či přání. Cokoliv co nám může zlepšit náš život. Může být také výzvou pro změnu k lepšímu. Může být zázrakem, tím co nám pomůže, co nás bude motivovat. Čím více nás bude, kdo se budeme cítit dobře, pozitivně, tím více pozitivní energie vyrobíme, a tím větší vliv budeme mít na své okolí. Já věřím, že to funguje i na dálku. Sdílejte, předávejte si své myšlenky, nápady, přání, pište do komentářů a pište do fóra Povídání Potichu. Kumulujte své pozitivní pocity, pozitivní energie tvoří znovu další a další a ta se násobí a přitahuje více a více dobrého.

Povídání Potichu

I like that year!

Patricktib | 08.01.2019

Happy new 2019 year and merry christmas! With best regards!

Krása je v Nás.

Dominika | 09.02.2018

Chtěla bych ti poděkovat za krasnou tvorbu.
Jsi velice talentovaná,šikovná,empaticky a spirituálně orientovaná Dáma.
Žehnám Tobě a tvorbě aby mnoha lidem otevřela jejich Duše a Srdce.
Aby uzdravila jejich šrámy na Duši.
S pozdravem krásného dne.
Dominika

Dobrý

Eliška | 29.10.2016

Dobrý

12574

erika | 20.09.2012

no jo no je to pravda ja jsem taky bez kluka

Sdílejte své myšlenky, nápady, rady.

Důmky - Čtení Potichu | 04.09.2012

Zde můžete psát Vaše postřehy, co Vás zaujalo k citátům, afirmacím, myšlenkám dne. Můžete vzájemně diskutovat. V rámci svých znalostí a zkušeností se pokusím poradit. Krásné povídání potichu.

Záznamy: 1 - 5 ze 5

Co se u nás děje

Po delší odmlce ...

02.10.2012 21:37
Po delší odmlce jsem tady zase, abych Vám na každý den přichystala něco slov pro Vaši duši a naplnila Vaší mysl tak, aby se Vám lépe přemýšlelo, abyste měli o čem přemýšlet, a aby Vám den lépe uběhl, nebo se Vám lépe usínalo.

Přidala jsem ...

27.08.2012 03:05
Dnes je zase něco nového, přibyly nové rubriky v kategorii Pro Zamilované, v Blogísku je nová rubrika Otázky a odpovědi a nové jsou citáty v rubrice Milostné a O lásce a vztazích.

Dnes si přečtěte...

26.08.2012 19:08
Přidala jsem Vám rubriku do blogu Fotografie Promlouvají, najdete zde vše, co se jakkoliv dotklo mé duše. Také první Citáty Slavných již mají svého autora. V Pranostikách najdete ucelené pranostiky na Srpen, v levém menu pak všechny dle datumu v daném měsíci.

Nové rubriky

25.08.2012 01:53
Vytvořila jsme pro Vás nové rubriky v Blogu, kde najdete Myšlenku DNE a Afirmaci pro každý den. Přidala jsem první čtení v sekci Pro Zamilované, a právě tvořím rubriky v kategorii Citáty. Také jsem pro Vás upravila Pranostiky a každý den najdete nové pranostiky vztahující se k danému dni, pokud...

Historické datum a stránky plné myšlenek, úsměvů a pohody

24.08.2012 08:20
Jak jsem již psala v rubrice  O webu a na hlavní stránce, je spousta důvodů proč jsem spustila tyto stránky. Pevně věřím, že přinesou mnoha lidem rady, potěšení na duši a informace, které třeba jinde nenajdete. Věnuji se těmto stránkám ve svém volném času, proto je možné, že budou dny,...
Záznamy: 1 - 5 ze 6
1 | 2 >>